Dlažba do kuchyne
Dlažba do kuchyne


Dlažba do kuchyne

Začnite pekne od podlahy


DLAŽBA DO KUCHYNE

Najlepší dekoratívny prvok v kuchyni 

Dlažba a obklady vo všeobecnosti sú pravdepodobne najlepším dekoratívnym prvkom, ktorý môžete v kuchyni použiť. Skvele totiž kombinuje dve dôležité hľadiská - estetické a praktické. Dlažba do kuchyne prichádza na trh v rôznych rozmeroch, farbách a tvaroch. 

Jej vlastnosti sú vo všeobecnosti veľmi pozitívne a cenené, keramická dlažba totiž minimalizuje alergické reakcie a nevypúšťa žiadne nebezpečné chemické zlúčeniny. Veľmi dobre sa udržiava a odolá aj zložitejším poveternostným podmienkam, ktoré však, ako je známe, v drvivej väčšine kuchýň nehrozia.


OTERUVZDORNOSŤ DLAŽBY

Ani nízky stupeň oteruvzdornosti nevadí - pri správnom použití

Ďalším parametrom, ktorý je nutné brať do úvahy, je oteruvzdornosť. Jej hodnoty sa uvádzajú na päťstupňovej škále (PEI 1 - PEI 5) a odzrkadľujú odolnosť dlažby. Pozor, netreba si však túto kategóriu zamieňať s kategóriou kvality.

 To, že dlažba nie je veľmi odolná voči poškriabaniu a poškodeniu ešte neznamená, že je nekvalitná - je akurát vyrobená do špecifických podmienok. Do kuchyne odporúčame dlažbu s PEI 3 - PEI 5. 

PROTIŠMYKOVOSŤ DLAŽBY

Ako sa nešmyknúť alebo vyberáme dlažbu na základe jej protišmykovosti

Skôr, než sa začneme zaoberať estetickou kvalitou dlažby, je dôležité povedať si čo-to o jej funkčných momentoch. Bezpečnosť je prvoradá, preto by aj dlažba v kuchyni mala byť pokiaľ možno čo najbezpečnejšia. 

A bezpečný v kuchyni znamená protišmykový. Povrchy sa na šmýkavosť špeciálne testujú a na základe výsledkov týchto testov sa delia do piatich tried (R9 - R13).


KUCHYŇA - OÁZA POKOJA

Pozornosť si zaslúži každý detail

Veľa dobrých nápadov a priateľstiev vzniklo pri dobrom jedle. S plným žalúdkom sa totiž rozmýšľa úplne inak ako s prázdnym a aj preto by kuchyňa mala hrať významnú úlohu v našich interiéroch. Venujte jej zveľaďovaniu patričnú pozornosť, zaslúži si ju každý, aj ten najmenší detail. 

A ideálne je začať pekne od podlahy, od dlažby. Pocit komfortu a príslovečné teplo domova si môžete zaistiť napríklad aj podlahovým kúrením, ktoré je mimoriadne trendovou záležitosťou, ktorá nie len dlažbe, ale celému priestoru dodáva úplne iný šmrnc.


Dlažba do kuchyne / Fotogaléria