Luxusná lesklá dlažba
Luxusná lesklá dlažba


Dlažba interiérová

Keramická dlažba je jasnou voľbou


DLAŽBA DO INTERIÉRU

Keramické dlaždice glazované a neglazované 

Dlažba do interiéru je klasický prvok, ktorý svoju popularitu nestráca ani v dnešnej dobe. Široký výber farieb, vzorov aj rozmerov nekladie v podstate žiadne medze jej reálnemu využitiu v priestore. Situácii nahráva aj dnes tak moderný minimalistický štýl s čistými a jasnými líniami, pre ktorý je interiérová dlažba jasnou podporou.

Ak hovoríme o dlažbe do interiéru, máme na mysli predovšetkým keramickú dlažbu, bežne používanú v namáhaných priestoroch kúpeľní, chodieb či kuchýň.

 Zavedenie podlahového vykurovania takmer úplne odbúralo stereotypné názory o studenej podlahe, preto sa dlažba inštaluje aj do spální a obývacích priestorov. Vytvára sa tak pomerne jednoliaty výraz celého interiéru, ktorý nie je chladný ani opticky (vďaka použitým teplým farbám).

Keramické dlaždice sa delia na glazované a neglazované. Glazované sú odolné voči vode a používajú sa hlavne do interiérov, zatiaľ čo neglazované disponujú vysokou tvrdosťou, pevnosťou a sú len málo nasiakavé. Keramická dlažba ako taká má veľmi dobrý tepelný odpor - teplo akumuluje a len pomaly uvoľňuje.


PRIESTOR PRE KOMBINÁCIE

Keramická dlažba a originálny priestor k sebe pasujú

S dlažbou sa dá v interiéry veľmi pekne a vďaka farebným škálam a rôznym formátom dlaždíc aj veľmi efektne manipulovať. Dlažbou je možné zvýrazniť isté plochy, opticky ohraničiť priestor v miestnosti, vymedziť zóny a plochy na tú-ktorú činnosť. 

Požadovaný efekt sa dá dosiahnuť farebnými variáciami alebo zmenou veľkosti dlaždíc či zmenou smeru ich kladenia. Prosto a jasne -  sú dva momenty, ktoré k sebe pasujú.

FARBY DLAŽBY 

Interiérová dlažba a jej farebné riešenia

V tejto kategórii sa stretneme v zásade s dvomi prístupmi. Ten prvý a tradičný nahráva skôr príjemnejším a nevtieravým tónom farieb piesku, dreva či zeme. V zásade sa jedná o vyložene zemité a prírodné farby, ktoré sú pre podlahy celkom príznačné.

Druhým spomenutým trendom je stávka na výraznejšie a dominantnejšie farebné odtiene. Ich použitie v interiéri však treba poriadne zvážiť - mali by totiž ladiť s celkovým výrazom tej-ktorej miestnosti a nemali by byť priveľmi dominantným prvkom. 

Takýto prístup sa totiž pre dlažbu a podlahu ako takú nehodí. Vec treba zvážiť aj z hľadiska pôsobenia farieb na psychiku človeka. Od interiéru predsa čakáme príjemnú a nie rušivú atmosféru.


VEĽKOFORMÁTOVÁ REKTIFIKOVANÁ DLAŽBA

Prečo veľkoformátová interiérová dlažba

V kurze je predovšetkým veľkoformátová dlažba, pokládkou ktorej vzniká veľká jednoliata plocha a minimum škár (menej škár znamená menšiu šancu na výskyt plesní, ktoré sa v týchto priestoroch rady tvoria. Veľa však záleží aj na spôsobe a frekvencii, s akou sa o podlahu jej majiteľ stará). 

Takáto dlažba je nie len trendová a praktická, ale aj opticky dobre pôsobí, pretože zväčšuje priestor. Štandardne sa veľkoformátové dlažby predávajú v rozmeroch 60x60cm, nájsť ale môžete aj formáty 30x60cm či dlaždice s dvojnásobnými rozmermi.

Keramická dlažba má mnoho pozitívnych vlastností, vďaka ktorým si udržuje stálu a vysokú obľúbenosť u zákazníkov. Predovšetkým sa ľahko udržiava a prispieva k zníženiu prašnosti a výskytu roztočov v interiéri. Dlažba interiérová / Fotogaléria