Moderné kúpeľne
Moderné kúpeľne


Moderné kúpeľne

Otvorený priestor - optický zväčšovák pre moderné kúpeľne


CHARAKTER MODERNY

Tvarová jednoduchosť modernej kúpeľne

Pod pojmom moderný štýl si rôzni ľudia predstavia rôzne veci. Keď ale hovoríme o modernom štýle, vo všeobecnosti máme na mysli najmä geometrické tvary, neutrálne alebo základné farby, skromnú alebo žiadnu dekoráciu a prírodné materiály.  

Keď si chcete vybudovať príjemnú kúpeľňu v modernom strihu, mala by mať určité charakteristiky - napríklad tvarovú jednoduchosť, ktorú symbolizujú napríklad obdĺžnikové tvary obkladačiek či podlahy. 

Ako dominantná farba je stále veľmi trendová biela a béžová, ktorá sa dá doplniť neutrálnym prírodným pozadím v podobe dreva na stene pri umývadle.

Netreba zabúdať ani na dekorácie, inak by kúpeľňa mohola vyzerať priveľmi sterilne a profesorsky. Skúste v kúpeľni nájsť miesto čerstvým kvetinám! Dodajú miestnosti príjemný farebný kontrast a potrebný pocit, ktorý bude vyjadrovať - tak, tu som naozaj doma!


AJ TEPLÉ TÓNY SÚ IN

Kombinácia dvoch-troch farieb 

Avšak moderný výraz kúpeľne sa nemusí riešiť jedine cez relatívne chladné a sterilné doplnky. Zacieľte na oblé tvary vane či umývadla a uvidíte, že tento krok bude na prospech a pomôže priestor zjemniť. 

Čo sa farieb týka, ideálne sú zemité odtiene obkladov a dlažby, nanajvýš však kombinácia dvoch-troch farieb, pokojne aj príbuzných, len v inom prevedení. V takomto kúpeľňovom svete sú ideálnym dekoratívnym aj funkčným prvkom sviečky. Veď čo iné by dokázalo dodať priestoru príjemne hrejivý pocit tepla?

MINIMALIZMUS  PRE RELAX

Oprostenie sa od všetkého, čo je v kúpeľni zbytočné 

Kúpeľňa by predovšetkým mala slúžiť ako miesto na oddych a relaxáciu, bez ohľadu na to, či je moderná alebo nie. Všade okolo nás je neskutočné množstvo vizuálneho smogu a práve kúpeľňa je jedným z mála miest, kde sa ho dá zbaviť. Alebo aspoň by takým miesto mohla byť, potenciál na to má. Najmä ak sa rieši vzhľadom na požiadavky minimalizmu. Čo to v praxi znamená?

Návrat k bielej a oprostenie sa od všetkého, čo je v kúpeľni zbytočné. Prosto priestor zredukovaný na vaňu či sprchový kút, umývadlo, zrkadlo - nič viac, nič menej. 

Všetko v jednotnej farbe, doplnenej príjemne neutrálnou podlahou. V takomto minimalistickom interiéri dokonale oslobodíte myseľ od každodenných starostí - nič vás nebude rušiť.


OTVORENÝ PRIESTOR 

Obzvlášť žiadaný v malých kúpeľniach

Ďalším prvkom pre moderné kúpeľne je otvorený priestor, ktorý zvyčajne zahŕňa priehľadné sklenené steny okolo sprchy. Toto riešenie je obzvlášť žiadané v malých kúpeľniach, kde každé, hoci aj optické zväčšenie priestoru padne vhod. 

Opäť sa tu nájde miesto pre moderné momenty ako čisté línie, geometrické tvary či jednoduché škály farieb. Žiadaná je najmä sivobiela farebná schéma a odlíšenie sprchového priestoru od zvyšku kúpeľne. To sa dá docieliť vhodnou voľbou dlažby a obkladov, ktoré keď budú spolu kontrastovať, opticky ideálne rozčlenia priestor.Moderné kúpeľne / Fotogaléria