Obklady do kuchyne
Obklady do kuchyne


Obklady do kuchyne

Dôležité veci sa odohrávajú aj v "zákulisí", medzi pracovnou doskou a skrinkami či za sporákom


ZAČÍNAME - ROZMERY A FARBY

Všetko záleží na danom štýle kuchyne

Na trhu je k dispozícii nepreberné množstvo možností obkladov. Čo sa rozmerov týka, tak k štandardným patria formáty 10x10, 15x15 a 20x20cm. Hodia sa prakticky ku všetkému a sú pevne zafixované v našich mysliach, aj keď moderný trend kráča trošku iným smerom. 

Dizajn moderných kuchýň sa riadi celistvosťou, jednoduchosťou, praktickosťou a s obľubou využíva veľkorozmerné obklady s rozmermi 30x60, 45x90, či väčšie (vo veľkých kuchyniach sú k videniu aj obklady 160x320cm).

Z hľadiska farieb neexistuje pravidlo o počte použitých farebných odtieňoch, všetko záleží na danom štýle. Vo všeobecnosti sa ale doporučujú nanajvýš tri farby - podlaha s obkladom, kuchyňa, pracovná doska. 

Ak si s ladením farieb v kuchyni nie ste úplne istí, je dobré mať pri výbere obkladu pri sebe aj vzorky dekoru kuchyne, podlahy či pracovnej dosky; zo vzájomného porovnania ľahšie vyberiete "víťaza".

KUCHYNSKÝ OBKLAD 

Keramický obklad je stále v kurze

Trendovým materiálom je keramický obklad. Inštaluje sa najmä za zadnú stenu kuchynskej linky, pretože je veľmi odolný voči špine a vlhkosti a má dlhú životnosť. Keramické obklady sa dajú kúpiť tieňované aj jednofarebné, pričom sú kombinovateľné s rôznymi povrchmi kuchynských liniek a dosák.


MODERNÝ DIZAJN OBKLADOV

Dizajnové obklady do kuchyne 

Použitie obkladov by malo korešpondovať s celkovým rázom kuchyne - obkladačky by z nej nemali opticky vyčnievať, žiadaný je súlad.

• Moderné kuchyne dovoľujú aj nekonvenčné riešenia. Veľkoformátové obklady do kuchyne za modernou linkou, mozaiky a odvážne farby, 3D obklady, dovolené je všeličo.Obklady do kuchyne / Fotogaléria