Protišmyková dlažba na terasu
Protišmyková dlažba na terasu


Dlažba na terasu

Vďaka svojim výnimočným vlastnostiam je doposiaľ neprekonaná 


TERASOVÁ DLAŽBA MÁ EXCELENTNÉ VLASTNOSTI

Vlastnosti dlažby na terasu z nej robia funkčnú súčasť exteriéru

Keramická dlažba patrí k všestranným architektonickým "nástrojom", ktoré možno použiť v rôznych prostrediach bez toho, aby ste sa museli obávať obmedzenia v podobe vody či škvŕn. Výhody tejto dlažby sú nespochybniteľné a určite ich oceníte aj vy. 

Aby dlažba mohla byť použitá v podmienkach exteriéru, musí spĺňať určité technické parametre. Terasová dlažba je celoročne vystavená meniacim sa poveternostným podmienkam a teplotným výkyvom, ktoré jej na životnosti iste veľmi nepridávajú. Preto sa u takýchto dlažieb vyžaduje excelentná výdrž, mrazuvzdornosť a v ideálnom prípade aj protišmykovosť. 

Podlahovina s takýmito parametrami sa potom stáva skvelou voľbou nie len pre terasy, ale aj balkóny, chodníky do záhrad a rôzne cesty a cestičky okolo domu. S exteriérovou dlažbou vybavíte aj obloženie múrikov, soklov a schodov. Všetko s maximálnym dôrazom na funkčnosť a účelnosť.


AKÉ SÚ AKTUÁLNE TRENDY

Čím menej špár, tým menej času na ich čistenie 

Trendy a modernosť v bytovom dizajne sa z interiéru prenášajú aj do exteriéru. Preto sa aj návrhy terás nesú v znamení jednoduchosti tvarov, čistých línií a dokonalého prevedenia. 

Farby sú skôr neutrálne, v zemitých odtieňoch alebo rôznych farebných škálach šedej - riešené tak, aby korešpondovali s okolím, napríklad aj s trávnatým kobercom vo vašej záhrade. 

Drobné kachličky nehľadajte, v kurze sú rozmernejšie, veľkoformátové dlažby na terasu. Čím menej špár, tým menej času na ich čistenie. Namiesto údržby tak môžete drahocenné chvíle venovať svojej rodine či záľubám, možno práve sedeniu na terase s pohárom dobrého vína.

VONKAŠIA DLAŽBA PREPOJENÁ S INTERIÉROM

Interiér aj exteriér by mal byť jednoliaty - aj vďaka obkladovým materiálom

Jedným z najhodnotnejších parametrov keramickej dlažby je jej mrazuvzdornosť, vďaka ktorej sa hodí aj ako obklad fasád. Toto komplexné riešenie presne zodpovedá aktuálnym trendom a požiadavkám zákazníkov, ktorí chcú, aby ich bývanie pôsobilo harmonicky. 

A práve dokonalú harmóniu zaistí prepojenie exteriéru s interiérom. Toto by malo byť čo najviac plynulé. Ako to ale zaistiť? Odpoveď ponúkne správna voľba materiálov, ktoré sa dopĺňajú štruktúrou aj farebnosťou a perfektne zapadajú do okolitého prostredia.

 Poraďte sa s nami ako vytvoriť dokonale jednoliaty interiér a exteriér, ktorý bude príjemný na pohľad aj na dotyk.


S KERAMICKOU DLAŽBOU JEDINE ZÍSKATE

Údržba dlažby na terasu je naozaj nenáročná

Keramická dlažba je obdivuhodne trvanlivá a ľahko sa ošetruje. Pri kvalitnej pokládke, pokiaľ ju dobre prevediete, vydrží bez problémov 10 - 20 rokov, v niektorých prípadoch aj viac. Ak predsa len nejaká dlaždička praskne, proces jej nahradenia nie je vôbec zložitý.

Čo sa ošetrovania týka, aj v tomto smere s keramickou dlažbou jedine získate. Nečistoty, škvrny a kvapaliny spočívajú na povrchu dlaždíc, čo vám umožní ľahko ich utrieť a vyčistiť. Pravidelná údržba tak spočíva akurát v zametaní či ľahkom povysávaní drobných nečistôt. 

Ak sa predsa len vyskytnú nejaké tie škvrny, môžete použiť väčšinu čistiacich prostriedkov s vysokou účinnosťou bez toho, aby ste sa museli obávať poškodenia materiálu.

 Drobné kachličky nehľadajte, v kurze sú rozmernejšie, veľkoformátové dlažby na terasu.

Dlažba na terasu / Fotogaléria

Vypracujeme vám špeciálnu cenovú ponuku!