Keramická dlažba

Pri rekonštrukcii alebo zariaďovaní akejkoľvek miestnosti vo vašom interiéri by ste mali začať od podlahy. Obrazne aj doslovne to platí pre kúpeľne, ale aj exteriér. Veď vhodne zvolená dlažba dokáže dať aj niekoľkým metrom štvorcovým v kúpeľni úplne iný šmrnc a výraz.  

V kurze je predovšetkým veľkoformátová dlažba, pokládkou ktorej vzniká veľká jednoliata plocha a minimum škár (menej škár znamená menšiu šancu na výskyt plesní, ktoré sa v týchto priestoroch rady tvoria. Veľa však záleží aj na spôsobe a frekvencii, s akou sa o podlahu jej majiteľ stará).

Takáto dlažba je nie len trendová a praktická, ale aj opticky dobre pôsobí, pretože zväčšuje priestor. Štandardne sa veľkoformátové dlažby predávajú v rozmeroch 60x60cm, nájsť ale môžete aj formáty 75x150, 120x120 cm, či dlaždice s dvojnásobnými rozmermi.

Keramická dlažba má mnoho pozitívnych vlastností, vďaka ktorým si udržuje stálu a vysokú obľúbenosť u zákazníkov. Predovšetkým sa ľahko udržiava a prispieva k zníženiu prašnosti a výskytu roztočov v interiéri.