Interiérová dlažba

Dlažba do interiéru je klasický prvok, ktorý svoju popularitu nestráca ani v dnešnej dobe. Široký výber farieb, vzorov aj rozmerov nekladie v podstate žiadne medze jej reálnemu využitiu v priestore. Situácii nahráva aj dnes tak moderný minimalistický štýl s čistými a jasnými líniami, pre ktorý je interiérová dlažba jasnou podporou.

Ak hovoríme o dlažbe do interiéru, máme na mysli predovšetkým keramickú dlažbu, bežne používanú v namáhaných priestoroch kúpeľní, chodieb či kuchýň. Zavedenie podlahového vykurovania takmer úplne odbúralo stereotypné názory o studenej podlahe, preto sa dlažba inštaluje aj do spální a obývacích priestorov. Vytvára sa tak pomerne jednoliaty výraz celého interiéru, ktorý nie je chladný ani opticky (vďaka použitým teplým farbám).

Keramické dlaždice sa delia na glazované a neglazované. Glazované sú odolné voči vode a používajú sa hlavne do interiérov, zatiaľ čo neglazované disponujú vysokou tvrdosťou, pevnosťou a sú len málo nasiakavé. Keramická dlažba ako taká má veľmi dobrý tepelný odpor - teplo akumuluje a len pomaly uvoľňuje.

Luxusná interiérová dlažba