Luxusné obklady do kúpeľne
Luxusné obklady do kúpeľne


Obklady do kúpeľne

Vizuálna kvalita a zladenosť s jednotlivými prvkami v kúpeľni


VÝBER FARIEB DO KÚPEĽNE

Podľa čoho voliť farby pre obklady do kúpeľne

Farba má na ľudskú psychiku veľmi výrazný dopad - okrem iného môže nabudiť, ale pomáha tiež utlmiť a zrelaxovať po fyzickej aj psychickej stránke. 

Pri výbere farieb obkladov do kúpeľne sa preto rozhodujte aj podľa toho, ako dlho v kúpeľni zvyčajne pobudnete. Radi si doprajete horúci kúpeľ, pri ktorom sa nemusíte pozerať na hodinky? V takom prípade voľte teplejšie farby obkladov, ideálne béžovú či žltú, ktoré priestor opticky prehrejú.

Ak je váš životný štýl "rozbehanejší" a vy na hodiny vo vani nemáte čas alebo chuť a radšej hodíte pár minútovú sprchu, potom pokojne siahnite po obkladoch v chladivých a osviežujúcich tónoch modrej, bielej či sivej.


KÚPEĽŇA V  MODERNOM DIZAJNE

Dizajnové prvky, ktoré zaujmú

Prisudzovať obkladu len vyložene praktickú funkciu by nebolo celkom fér. Zabúdali by sme pritom na jeho charakter dizajnérskeho prvku v interiéroch, predovšetkým v kúpeľniach. 

 Dizajnovú pestrosť symbolizuje mozaika, dlaždice s geometrickými či romantickými vzormi, alebo najnovšie vtupujú do popredia 3D obklady.

Modernému interiérovému dizajnu vo všeobecnosti teraz dominujú čisté línie, jasné tvary, jednoduchosť a farebná stálosť. Ak fandíte podobnému smeru, mohli by vás zaujať lesklé veľkoformátové obklady, ktoré sa dajú osadiť bez viditeľnejších špár. 

Takýto povrch je nie len atraktívny na pohľad, ale naviac sa ľahko udržiava, čo pre niektorých užívateľov predstavuje jeden z najdôležitejších parametrov funkčnej kúpeľne.

MODERNÁ KÚPEĽŇA SA OBKLADÁ AŽ PO STROP

Obklad ako funkčný doplnok kúpeľne

Vlhkosť v kúpeľni je celkom tradičný jav, no ak jej je priveľa, môže spôsobiť vznik plesní, ktoré negatívne pôsobia na kvalitu kúpeľňového vybavenia aj zdravie človeka. Preto je výhodou, ak sú steny kúpeľne ľahko udržiavateľné. 

Pravdou je, že po istých úpravách sú steny umývateľné a pomerne dobre odolávajú aj vlhkosti, no nie je nad klasické keramické obklady do kúpeľne. Najmä v menších kúpeľniach bez okien prevažuje obkladanie stien čo najvyššie, až po strop.


MÁME OBKLADY, ČO ĎALEJ?

Veľké obkladačky priestor opticky zväčšujú, menšie naopak

Ak máte vyriešenú dlažbu aj obklady nezabudnite k nim dokonale zladiť aj ďalšie interiérové doplnky. Menej je občas viac a aj v tomto prípade to platí bezozvyšku. V prípade, že ste sa v kúpeľni rozhodli pre trendovú mozaiku, nestavajte k nej zbytočne prezdobený nábytok, priestor by bol zbytočne vizuálne preplnený.

Podobne uvažujte aj v prípade výraznejších farieb na stene a podlahe. Vhodne ich doplníte tlmenejšími a striedmejšími farbami. Konieckoncov, nábytok vymeníte predsa len ľahšie ako kúpeľňové obklady na stenách.

Na druhej strane tu máme opticky minimalistický obklad v relatívne neutrálnych farbách šedej či krémovo bielej. V tomto prípade si pokojne môžete dovoliť viac - skvele tu vyniknú aj výraznejšie dekorácie či odvážnejší dizajn nábytku. 

Priveľká jednoduchosť v prípade zariadenia bytu by bola len na škodu a zbytočne by vytvárala sterilný a studený dojem. Ak chcete ísť v duchu sviežich a nadčasových trendov, vsaďte na príjemné kontrastné kombinácie.Obklady do kúpeľne / Fotogaléria